سیستمهای بانکی

        سیستمهای بانکی

 

   نقش محوریی که بانکها و موسسات مالی در چرخه رشد و ثبات اقتصادی، چه در سطح خرد و چه در سطوح ملی و بین المللی بر عهده دارند، انکار ناپذیر است که انجام این مهم، مستلزم سرویس دهی بدون وقفه و مطمئن می باشد. بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط دپارتمان انرژی ایالات متحده امریکا، عملیات کارگزاری و کارتهای اعتباری، پرهزینه ترین قربانیان قطع برق در سیستم بانکی به شمار می روند. صنعت اقتصاد، نیازمند قدرت محاسبه بسیار عظیمی است که بتواند عملیات تجاری را ثبت، بررسی، پیگیری و آنالیز نموده و واکنش مناسب را در قبال بازار از خود نشان داده و سرویس اطلاعات بدون وقفه ای را به مشتریان ارائه دهد.

   در جوامع مدرن و الکترونیکی امروزی، سرویس های بانکی و مالی به روشهای سنتی حضوری و استفاده از دستگاه های ATM محدود نمی شود. رابط های کاربری اینترنتی، مراکز تماس بانکی، بانکداری آنلاین و بانکداری همراه (موبایل بانک) روشهای متداول و مورد قبول مشتریان شده و نیازمند ثبات، سرعت و اطمینان عملکرد است. در عین حال، سرویس های مالی مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات بین بانکی بدون وقفه، اساس کار اقتصاد نوین امروزیست که همه و همه نیازمند فعال بودن سیستمهای مربوطه و تغذیه برق پایدار و بدون وقفه آنهاست. یک اختلال حتی در حدود چند میلی ثانیه در انتقال برق مصرفی بارهای حساس در سیستمهای بانکی، می تواند هزاران عملکرد پایه بانکی را مختل کند و هر نویز و تغییرات ناگهانی ولتاژ شبکه، عامل بروز آسیب های سخت افزاری در تجهیزات باشد. 

   سیستمهای UPS برای بانکها دارای تنوع وسیعی از لحاظ کاربری و ظرفیت دارند. سیستمهای برقی و الکترونیکی محیط بانک از جمله روشنایی اضطراری، درب های اتوماتیک، سیستمهای امنیتی ضد سرقت و اعلام و اطفاء حریق، تجهیزات کامپیوتری و سرورها و تجهیزات شبکه و ATM از جمله مواردی است که به دلیل حساسیت عملکرد آنها می بایست از تغذیه با کیفیت و دارای پشتیبانی UPS، برخوردار باشند.

    اشغال کمترین فضای ممکن، در بدنه  استاندارد رک و توسعه پذیری در کنار کیفیت و ضریب اطمینان و راندمان بالا برای سیستمهای بانکی، از ویژگی های متمایز invt است که توانسته تمامی این ویژگیها را در محصولات خود لحاظ نماید. راندمان بسیار بالا حتی در بارهای کم، سهولت کاربری، رابط های متنوع کاربری بنا بر نیاز سیستم، چیدمان بهینه اجزای داخلی و تهویه عالی دستگاه در کنار ایزولاسیون فیزیکی بخش های High Impedance و کنترل بردهای محصولات، مدیریت کامل باطری و نگهداری آن به نحوی که عمر باطری به حداکثر ممکن برسد، پارامتر THDi و THDu بسیار پایین و مناسب برای تجهیزات حساس، امکان تغذیه بارهای موتوری توسط UPS های سری RM، بهره مندی از آخرین تکنولوژی های طراحی UPS جهان از جمله طرح Vienna Type Rectifier و Three Level Enhanced Inverter و نهایتا، پشتیبانی کامل فنی شرکت مهندسین مشاور امواج تتیس  از مشتریان با برخورداری از تیم کارآزموده فنی با تجربه ای بالغ بر 20 سال بطور متمرکز در صنعت یو پی اس که دوره های بین المللی متنوعی در این صنعت در اروپا سپری نموده اند، بهترین انتخاب را پیش روی کاربران قرار می دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شش =