سوئیچ انتقال اتوماتیک(ATS)

 

 

سوئیچ انتقال اتوماتیک(ATS)

قطع ناگهانی برق سبب اختلال در فعالیتهای صنعتی میشود و در مواردی امکان ادامه فعالیت را به كلی از بین میبرد. برای مثال شركتهای بسیاری را میتوان نام برد كه در اثر پیامدهای ناشی از قطع برق ورشکسته شده اند. 

 

 

 

البته تمامی اثرات مخرب ناشی از قطعی برق نیستند، بلکه كیفیت نامطلوب برق شبکه نیز میتواند اختلالاتی را در بسیاری از دستگاههای الکتریکی و الکترونیکی مانند سیستمهای كامپیوتری و تجهیزات اتاق كنترل ایجاد كند.

از جمله این اختلالها میتوان به مواردی همچون كاهش یا افزایش لحظهای یا طوالنی ولتاژ، نویز و تاثیرات فركانس رادیویی یا طوفانهای خورشیدی و تغییرات فركانس در منابع قدرت اشاره كرد.

معمولا چنین مصرف كننده هایی، »بارهای حساس« خوانده می شوند و دلیل این نامگذاری به ضرورت كاركرد مداوم آنها برای فعالیتهای صنعتی یك شركت باز میگردد.

همچنین به دلیل این كه چنین بارهایی برای عملکرد درست، به منبعی با ثبات و قابل اطمینان تر از آنچه كه توسط منابع قدرت رایج ارائه میشود نیاز دارند، وجود سیستمی كه بتواند در صورت بروز هر مشکلی در منبع اصلی، توان الکتریکی مورد نیاز تجهیزات حساس را از منبع دیگری تامین كند، ضروری به نظر میرسد. 

 
 

 

 

 همانطور كه میدانید به فرایند ایجاد یك منبع جایگزین برای شرایط بحرانی، افزونگی یا Redundancy گفته میشود.

محصوالت سری TTS شركت تتیس به سادگی این نیاز را برآورده میكنند و با اتصال به دو منبع برق میتوانند طی چند میلی ثانیه تصمیم بگیرند كه كدامیك از خطوط بهترین شرایط را برای كاركرد دستگاههای حساس فراهم میكنند و اگر چاره ای وجود نداشته باشد، در موارد اضطراری برای جلوگیری از آسیب رسیدن به تجهیزات، برق ورودی آنها را به كلی قطع میكنند.

به كمك این دستگاه، میتوان یك منبع تغذیه AC را به عنوان تغذیه پشتیبان آماده به كار گرم، به دستگاه اضافه كرد. TTS میتواند حداكثر 7KVA بار را منتقل كند و با اتصال دو ورودی از منابعی همچون برق شبکه، یو پی اس، ژنراتور و یا اینورتر، افزونگی مطمئنی را برای مجموعة مصرف كننده های خروجی فراهم آورد. زمانی كه ورودی A قطع شود، دستگاه به طور خودكار ورودی B را به بار خروجی متصل میكند. روشن است كه در صورت قطع ورودی B ،ورودی A به بار وصل خواهد شد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 12 =