یو پی اس ماژولار


  مزایای یو پی اس های  ماژولار  :                                                 
احتمالاً در خصوص یو پی اس  های ماژولار مطالعات زیادی داشته اید، اما در اینجا سعی ما مرور سریع و مختصر مزایای کلیدی این سیستم ها است
فرض کنید که طرحی برای ساخت یک مرکز داده یا اتاق سرور دارید که در حال حاضر شامل 5 رک ، هر یک با ظرفیت 3 کیلو ولت آمپر است و در طی چند سال آینده به حداکثر30 رک افزایش خواهد یافت.
 

 

 

 یو پی اس ماژولار

رایج ترین روش، استفاده از یک یو پی اس به قدر ت 100kva است که در حال حاضر از 15% ظرفیت آن استفاده می شود، به عبارت دیگر در این روش، یو پی اس برای مدتهای طولانی با ظرفیتی به مراتب کمتر از ظرفیت نامی ، در شبکه قرار دارد در این حالت توان تلفاتی بالایی نیز به شبکه تحمیل خواهد شد. در مقایسه می توان از یو پی اس ماژولار با یک ماژول 20kva و یک فریم 120 kva  استفاده نمود. در این حالت ماژول تحت بار100% با حداکثر راندمان و حداقل تلفات کار خواهد کرد در آینده  نیز می توان تعداد ماژول ها را مناسب با توان مصرفی افزایش داد.

یو پی اس ماژولار

روش دوم حالتی است که بخواهیم سیستم ریداندانسی (n+1)  داشته باشیم. استفاده از یو پی اس های غیر ماژولار به معنی دو دستگاه 100kva  به صورت موازی است یعنی 200kva  ظرفیت یو پی اس برای 20 kva  بار در شرایط فعلی و 200kva  یو پی اس برای 90kva  بار پس از راه اندازی کامل دیتا سنتر،  ناگفته پیداست که راندمان تحت بار 10%  به مراتب پایین از بار 20% بوده و بعلاوه در مقایسه با یو پی اس ماژولار که شامل همان فریم با دو ماژول 20kva  است هزینه بسیار بالاتری را در بر خواهد داشت.

یو پی اس ماژولار

موارد فوق تنها مزایای اولیه یو پی اس های ماژولار می باشند . برخی از مزایای ثانویه که گاهی مهمتر از مزایای اولیه اند عبارتند از :
1-    اشغال فضای به مراتب کمتر ، به خصوص در سیستم های Redundancy  حداقل 50%  فضای کمتری را اشغال می نماید.
2-    سهولت در تعمیر پذیری :
می توان ماژولهای یو پی اس ماژولار را حتی در حین کار دستگاه از آن جدا نموده و پس از سرویس یا تعمیر و حصول اطمینان از عملکرد صحیح، به مدار بازگردانید. انجام سرویس و یا تعمیر در محلی غیر از سایت اصلی به معنی آن است که خریدار استرس بروز ایراد در تغذیه کل سایت را نخواهد داشت.
در یو پی اس های غیر ماژولار با توجه به حجم و وزن بالا عموماً یو پی اس  در محل نصب ، سرویس و یا تعمیر می شود . در این حالت مرکز داده شما پس از تعمیر عملاً به عنوان ابزار تست استفاده خواهد شد به عبارت دیگر سایت باید چندین بار راه اندازی شده تا مراحل تعمیر کامل شود.
بنابراین در بسیاری موارد عملاً در زمان سرویس و یا تعمیر یو پی اس های غیر ماژولار کاربران ملزم به خاموشی کل مرکز داده خواهند شد.

در اینجا ویدئو مربوط به تفاوت یو پی اس های ماژولار و tower را می توانید مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 9 =