سه تفاوت بارز یو پی اس های Online و Line Interactive (قسمت دوم)

 


 

سه تفاوت بارز یو پی اس های Online و Line Interactive (قسمت دوم)

در قسمت قبل شرح کلی آزمایش و موارد مورد بحث را مرور کردیم. همچنین به تشریح آزمایش اول پرداختیم ؛ در این قسمت به ادامه آزمایش تفاوت های بارز یو پی اس های آنلاین و آفلاین می پردازیم.

 

 

 

ویژگی های مورد بحث شامل موارد زیر است :

1. تأخیر زمانی سوئیچ انتقال تغذیه بار بین خطوط برق ورودی و بانک باتری و بالعکس ( transfer switch delay بین normal mode و battery mode )

2. تثبیت کنندگی ولتاژ خروجی

3. دامنه ولتاژ ورودی قابل قبول برای یو پی اس online و line interactive

در فیلم آموزشی زیر به تفصیل این تفاوت ها شرح داده شده است:

 

 

  ups  
 

در آزمایش اول ویژگی ” تأخیر زمانی سوئیچ انتقال تغذیه بار بین خطوط برق ورودی و بانک باتری ” را بررسی کردیم. 

 

در آزمایش دوم ” تثبیت کنندگی ولتاژ خروجی یو پی اس ها براساس تغییرات دامنه ورودی ” مقایسه می کنیم.

از آنجا که تثبیت کنندگی ولتاژ خروجی در یو پی اس های آفلاین و لاین اینتراکتیو صرفا با یک یا دو استپ تغییرات تعداد دور سیم پیچ ترانس آن توسط رله داخلی صورت می پذیرد، این تغییر خطی و یکنواخت نیست ولی در یو پی اس های آنلاین این کار با تغییر Duty cycle که توسط ریزپردازنده های سریع داخلی آن کنترل می شود، انجام می پذیرد و ما شاهد تثبیت سریع و دقیق ولتاژ توسط یو پی اس آنلاین خواهیم بود. 

 
  ups-online-offline  
 

در آزمایش سوم،” دامنه وسیع قابل قبول ولتاژ ورودی ” را برای یو پی اس های آنلاین با یو پی اس های آفلاین و لاین اینتراکتیو مقایسه می کنیم.

در یو پی اس آنلاین به دلیل وجود مدارات رکتی فایر و PFC ، دامنه وسیع تری از ولتاژهای ورودی برای یو پی اس قابل قبول است و یو پی اس از بانک باتری خودش استفاده نمی کند، در حالی که در یو پی اس های آفلاین و لاین اینتراکتیو مدارات رکتیفایر و PFC وجود ندارد و از باتری استفاده میکنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 15 =